Gospodarka

Rozwój i wyzwania Gminy Korzenna: wizja wójta na przyszłość

W najnowszym wydaniu programu radiowego „Słowo za słowo” emitowanego 12 grudnia na antenie RDN, głównym gościem był wójt gminy Korzenna, Leszek Skowron. Rozmowa skupiła się na ważnych aspektach rozwoju tej malowniczej gminy, w tym na zrealizowanych inwestycjach, planach na przyszłość, a także na problemach związanych z zimowym utrzymaniem dróg.

Jednym z kluczowych punktów rozmowy była budowa jednostki wojskowej w Wojnarowej, w której samorząd odegrał znaczącą rolę. Wójt Skowron podkreślił, że obecnie prace nad projektem są już w rękach wojska, przy czym zaznaczył, że od kilku miesięcy prowadzone są intensywne prace na tym terenie.

Wójt podczas rozmowy poruszył również kwestię budowy stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego w Wojnarowej, który ma zastąpić dotychczasowy obiekt klubu Orzeł Wojnarowa. Inwestycja ta jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby społeczności lokalnej i stanowi obiecujący krok w kierunku rozwijania infrastruktury sportowej w gminie.

Ważnym tematem były również trudności związane z zimowym utrzymaniem dróg. Wójt Skowron wyjaśnił zasady, na jakich odbywa się ten proces, podkreślając obiektywne wyzwania, które towarzyszą tego rodzaju pracom. Przyznał, że mimo trudnych warunków atmosferycznych, gmina stara się zapewnić bezpieczne i sprawne drogi dla wszystkich mieszkańców.

Na zakończenie wójt wskazał na przyszłe inwestycje planowane na kolejną kadencję. Szczególną uwagę zwrócił na konieczność rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, co jest kluczowe dla dalszego rozwoju gminy. W planach na przyszły rok znajduje się również przeznaczenie około 30 mln zł na różnorodne inwestycje, co pokazuje ambitne podejście władz gminy do zapewnienia jej stałego rozwoju.

Rozmowa z wójtem Leszkiem Skowronem ukazuje obraz gminy Korzenna jako miejsca dynamicznie rozwijającego się, stojącego przed nowymi wyzwaniami, ale i oferującego swoim mieszkańcom coraz lepsze warunki życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *