Gospodarka

Budowy kanalizacji w gminie Korzenna

Wkrótce rozpocznie się pierwszy etap budowy kanalizacji w gminie Korzenna od sołectwa Lipnica Wielka. To kluczowa inwestycja dla komfortu życia mieszkańców i ochrony środowiska, której koszt wyniesie kilkanaście milionów złotych.

Projekty sieci kanalizacyjnej dla Łęki, Siedlec i Koniuszowej są już prawie gotowe, natomiast prace projektowe w Łyczanej wciąż trwają. W Lipnicy Wielkiej projekt jest zakończony, podpisano umowę z wykonawcą i trwa procedura zatwierdzenia materiałów, po której ruszą roboty budowlane.

W Łęce i Siedlcach zaprojektowana kanalizacja będzie miała długość 6,5 km, a koszt inwestycji wyniesie 5 mln zł. W Koniuszowej długość odcinka wyniesie 2,9 km, z kosztem 2,6 mln zł. W Łyczanej planowana sieć obejmie 4,2 km, a inwestycja wyniesie 3,5 mln zł.

W Lipnicy Wielkiej w pierwszym etapie powstanie odcinek do Muzycznego Dworu o długości 3,2 km, który kosztować będzie około 3,1 mln zł.

Kanalizacja w Łęce, Siedlcach i Koniuszowej odprowadzać będzie ścieki do oczyszczalni w Łęce, której budowa rozpocznie się wkrótce. Koszt budowy oczyszczalni przekroczy 14,3 mln zł, a niezbędne pozwolenia są już w trakcie uzyskiwania.

Ścieki z sieci w Łyczanej i Lipnicy Wielkiej trafią do zmodernizowanej oczyszczalni w Wojnarowej.

2 komentarze do “Budowy kanalizacji w gminie Korzenna

    • Bzdury prawisz chłopcze, bo nie masz żadnego pojęcia co też jest wywożone na pola! Natomiast prawdą jest, iż wiele nielegalnych łączy nadal wypuszcza z domów ścieki do fos i potoków – i za to 'świństwo’ nikt karze!

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *