Kultura i rozrywka

Majówka 2024 – rajd rowerowy, piknik, zabawa dla wszystkich

„Majówka w krainie podkowca” – festiwal rodzinnej zabawy

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich — od najmłodszych dzieci po seniorów — do aktywnego uczestnictwa w „Majówce w krainie podkowca”. To doskonała okazja, aby cieszyć się wiosenną aurą, poznać lokalne tradycje oraz przyczynić się do promowania i ochrony regionalnej przyrody.

Rozpoczęcie: Rajd Nietoperza

Wydarzenie rozpocznie się w Mogilnie rajdem rowerowym znanym jako „Rajd Nietoperza”. To więcej niż zwykła przejażdżka – to misja edukacyjna mająca na celu promowanie aktywnego trybu życia oraz ochronę lokalnego gatunku nietoperza – podkowca małego. Uczestnicy rajdu zbiorą się na stadionie ULKS Wicher w Mogilnie, gdzie rejestracja rozpocznie się o godzinie 14:00. Meta rajdu, przy „Orliku” w Korzennej.

Rodzinny Piknik Integracyjny

Po dotarciu do mety rajdu w Korzennej, uczestnicy będą mogli wziąć udział w pikniku rodzinnym, który startuje o godzinie 16:00. Na pikniku zaplanowano szereg warsztatów ekologicznych, które pozwolą uczestnikom na jeszcze głębsze zrozumienie i docenienie lokalnego środowiska naturalnego. Dla najmłodszych przygotowano zabawy z animatorami oraz festiwal piosenki, co z pewnością dostarczy radości i niezapomnianych wrażeń.

Spacer po rezerwacie „Cisy w Mogilnie”

Zwieńczeniem majówkowych atrakcji będzie spacer po rezerwacie „Cisy w Mogilnie”. O godzinie 19:00, z przewodnikiem na czele, uczestnicy będą mogli zgłębić tajemnice jednego z najcenniejszych naturalnych zakątków regionu. To wyjątkowa okazja, aby na własne oczy zobaczyć rzadkie gatunki flory i fauny, a także doświadczyć spokoju i uroku wieczornego lasu.

Majówka 2024 r w gminie Korzenna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *