Pod paragrafem

Seniorzy na drogach: edukacyjna kampania dla bezpieczeństwa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Korzennej zwraca uwagę na ważną inicjatywę Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – kampanię „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”. Ta ogólnopolska akcja edukacyjno-informacyjna skupia się na podnoszeniu świadomości i bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym.

Adresowana do osób powyżej 60. roku życia, kampania ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa nie tylko seniorów jako kierowców, ale również jako rowerzystów i pieszych. Wiek senioralny wiąże się z wieloma wyzwaniami w codziennym poruszaniu się po drogach, a ta inicjatywa ma na celu wyposażenie seniorów w wiedzę i narzędzia, które pomogą im w bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym.

W ramach kampanii prowadzone są warsztaty, które oferują szereg porad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Tematyka warsztatów obejmuje zarówno przypomnienie podstawowych zasad ruchu drogowego, jak i dostosowanie tych zasad do specyficznych potrzeb i możliwości osób starszych.

Kampania „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” to znaczący krok w kierunku zwiększenia świadomości o bezpieczeństwie wśród seniorów i całej społeczności. Zachęcamy wszystkich seniorów z Korzennej i okolic do udziału w tych warsztatach, aby każdy mógł czuć się bezpieczniej i pewniej na drogach. Informacje o terminach i miejscach warsztatów można uzyskać w lokalnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *