Sport

Remont Orlika w Korzennej: nowe ogrodzenie i sztuczna trawa

W Korzennej trwa ważny projekt modernizacji kompleksu sportowego „Orlik”, który ma na celu nie tylko poprawę warunków do uprawiania sportu, ale też zabezpieczenie obiektu przed szkodami powodowanymi przez żywioły. Pierwszym etapem tego ambitnego przedsięwzięcia jest budowa nowego, wzmocnionego ogrodzenia, mającego chronić boiska przed potencjalnymi powodziami.

W przeszłości, obiekt „Orlik” w Korzennej dwukrotnie ucierpiał w wyniku powodzi, co przyniosło znaczne zniszczenia. Dewastacja była tak duża, że dalsze korzystanie z boisk było znacznie utrudnione, a nawet niemożliwe. To doświadczenie stało się motywacją do podjęcia działań mających na celu ochronę obiektu przed podobnymi zdarzeniami w przyszłości.

Nowe ogrodzenie, wznoszone od strony rzeki, jest zaprojektowane tak, aby skutecznie zabezpieczyć teren przed zalaniem. To nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale i niezbędna inwestycja mająca na względzie bezpieczeństwo i długotrwałe użytkowanie obiektu.

Po zakończeniu prac nad ogrodzeniem, kolejnym etapem remontu będzie wymiana nawierzchni. Koszt tej inwestycji wynosi 1,47 mln zł, a planowane prace obejmują położenie sztucznej trawy na obu boiskach, która będzie posiadała różne właściwości dopasowane do potrzeb użytkowników.

Nie tylko same boiska, ale także infrastruktura towarzysząca, taka jak szatnie i otoczenie obiektu, przejdą modernizację. Planowane jest wymienienie oświetlenia, ogrodzenia oraz części wyposażenia, co ma na celu stworzenie kompleksu sportowego na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *