Zdrowie

Przeciwdziałanie przemocy domowej w Korzennej

W Gminie Korzenna otwarto Punkt Informacyjno-Konsultacyjny, oferujący profesjonalne wsparcie dla osób borykających się z przemocą domową lub uzależnieniami. Znajdziesz tam bezpłatne poradnictwo psychologiczne, socjalne i prawne. Jeśli Ty lub ktoś bliski zmaga się z trudnymi sytuacjami życiowymi, odwiedź punkt w Ośrodku Pomocy Społecznej, aby uzyskać pomoc i wsparcie.

Czy zastanawiasz się, czy to, co doświadczasz, jest przemocą domową? Czy martwisz się zachowaniami bliskiej osoby lub własnym uzależnieniem? W takim razie, Punkt Informacyjno-Konsultacyjny w Korzennej jest miejscem, gdzie można uzyskać profesjonalne wsparcie i poradę.

W punkcie dyżurują specjaliści, w tym pracownik socjalny, psycholog i radca prawny. Oferują oni szeroki wachlarz usług: od konsultacji psychologicznych, przez wsparcie psychologiczne, po poradnictwo socjalne i prawne. Ważnym aspektem ich pracy jest także edukacja na temat przemocy domowej oraz informowanie o dostępnych formach pomocy dla osób krzywdzonych.

Kluczowym elementem oferowanej pomocy jest pełna dyskrecja oraz bezpłatność usług. To zapewnia dostęp do pomocy każdemu, kto jej potrzebuje, bez obawy o koszty czy naruszenie prywatności.

Punkt działa na pierwszym piętrze Ośrodka Pomocy Społecznej w Korzennej (pokój 107). Godziny dyżurów są następujące: poradnictwo socjalne we wtorki od 8:00 do 10:00, poradnictwo psychologiczne w środy i piątki od 15:30 do 18:30 (po wcześniejszym umówieniu się), oraz poradnictwo prawne w czwartki od 8:00 do 12:30 (również po umówieniu terminu).

Ta inicjatywa w Korzennej stanowi ważny krok w kierunku stworzenia bezpiecznej i wspierającej społeczności, gdzie każda osoba doświadczająca trudności, niezależnie od ich natury, może znaleźć pomoc i wsparcie. Jest to wyraźny sygnał, że gmina stawia na aktywną pomoc i przeciwdziałanie przemocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *